Kazananların Dikkatine!

ankara-abd

1-Danışmanlık Gerekli mi ?

İşlemleriniz için danışmanlık almak zorunda değilsiniz ancak her sene Green Card çekilişi sonrası 125.000 kişi kazanmaktadır. Kazandığınızı öğrenmek Green Card vizesini almak anlamına gelmemektedir.DV Kazananlarını bir dizi işlem beklemektedir. 125.000 kişi arasından başvuru şartlarına uygun,işlemlerini doğru ve eksiksiz yapan 50.000 kişi göçmen vizesini alabilmektedir.

2-Neden Ankara’dan Danışman Firma Tercih Edilmeli?

1-Green Card işlemleri ve görüşmesi sadece Ankara ABD Büyükelçiliği Göçmen Vize Bölümü tarafından yapılmaktadır.(İstanbul Konsolosluğu Green Card işlemelerini yapmaz)

2-Sağlık Raporu sadece ANKARA’da Göçmen Vize servisi ile anlaşmalı Dr.Mehmet Ungan tarafından yapılmaktadır.Sağlık raporu işlemleriniz 2 gün sürecektir.Dr.Mehmet Ungan dışında alınan raporlar geçersizdir.Detaylı Bilgi Tıklayınız.

Green Card işlemleri için Ankara’dan bir danışman firma tercih edilmelidir

**Ankara dışında olanlar , ilk aşama için (KCC onayı) Ankara şirket merkezimize gelmeden de confirmation numarasını bize ileterek işlemlerini başlatabilirler. 2.aşama olan Green Card görüşmesi ve sağlık raporu için zaten Ankara’ya (ABD Ankara Büyükelçiliğine) gelmek zorunludur.

3-Başka firmadan Green Card Çekilişine başvuru yaparak (veya kendim başvurarak) kazandım.Şirketinizden işlemlerimle ilgili danışmanlık hizmeti alabilir miyim ?

Elbette. Firmamızın Profesyonel Danışmanlık Hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

4-Ankara dışında ikamet ediyorum şirketinizden nasıl danışmanlık alabilirim ?

Green Card işlemleri ve görüşmesi , sadece Ankara ABD Büyükelçiliğindeyapılmaktadır.Ankara’dan bir danışman firma seçimi sizin için daha faydalı olacaktır.

**Ankara dışında olanlar, ilk aşama için (KCC onayı) Ankara şirket merkezimize gelmeden de confirmation numarasını bize ileterek işlemlerini başlatabilirler.

5-Şirketinizin diğer aracı firmalardan farkı nedir ?

Diğer firmalardan farkımız;Tecrübemiz ve uzmanlığımızla işlemlerinizi olumlu sonuçlandırmak, ABD ‘den yazışma adresi vermenizde yardımcı olmak, ABD’ye gidiş öncesi ve sonrası danışmanlık, uçak bileti, havaalanında karşılama, yerleşme, iş bulma, eğitim, ehliyet, sağlık sigortası, tax-vergi işlemleri, aile yakınlarının göçmen veya ziyaretçi vizesi başvurularında danışmanlık v.s

Green card vizenizi aldıktan sonra diğer firmaların müşterileri gibi yalnız değilsiniz ,ABD sonrası hizmetlerimizle biz varız merak etmeyin.

6- Neden ABD ‘den Yazışma adresi isteniyor ve zorunlu mudur ?

Evet zorunludur.ABD Ankara Büyükelçiliğine vize görüşmesine giderken ,ABD’den bir yazışma adresi istenmektedir , çünkü Green Card vizeniz onaylandıktan sonra size ABD’ye giriş için 6 ay süre tanınacak ,ABD ‘ye giriş yaptıktan sonra 30 gün içinde ABD ‘de verilen adrese Göçmen Bürosu Green Cardlarınızı göndermektedir. Green Card ABD sınırları dışında başka adrese gönderilmez.

7-Green Card DV-2014 Çekilişini kazandım ancak başvurum yapılırken eksik yapılmış ( Eşim veya çocuğum başvuruma eklenmedi ) bu durumda Green Card işlemlerim olumlu sonuçlanır mı ?

DV-2014 Çekilişine başvurular Ekim 2012 tarihinde yapılmıştır.Bu tarihte örneğin evlisiniz, ama başvurunuz bekar olarak yapıldı , eşiniz eklenmedi veya evliydiniz ama çocuğunuz başvurunuza eklenmediyse, kesinlikle işlemlerinizi başlatmayınız.Başvurunuz ,Ankara ABD Büyükelçiliği Green Card görüşme sonrası Çekilişe eksik ve yanlış başvurudan dolayı kesinlikle red edecektir.Firmanız işlemleriniz kabul olur dese de , itibar etmeyiniz. İşlemlerinizi başlatmayınız .(Hem paranıza hem de ümitlerinize yazık )

8-Başka firmadan kazandım ancak confirmation numaram karşılığında 150-200 USD istiyorlar , ücret istenmesi doğru mudur ?

Kesinlikle yanlış ve etik dışı bir davranıştır.Zaten firmanız geçen sene başvurulardan sonra confirmation numaranızı size bildirmek zorundaydı.Confirmation numaranızı vermeyerek sizden maddi çıkar elde etmek isteyen firmaya kesinlikle confirmation numarası karşılığı ücret ödemeyiniz ve işlemleriniz için de danışmanlık hizmeti almayınız.Confirmation numaranızla sizde KCC resmi sitesinden kontrol etmelisiniz ki kazandığınızdan öncelikle emin olmalısınız.

9-Green Card Çekilişine başvurduğum firma kazandınız diye telefon açtı ( veya sitelerinde fotoğrafımı ve ismimi yayınladılar) kazandığımdan emin olmak için ne yapabilirim ?

Müşteri izni olmadan , isim ve fotoğraf yayınlamak ,müşteri bilgi gizliliği esasına aykırıdır.(Şirketimiz ise müşterilerinden izin alarak yayınlamaktadır)

Böyle bir durumda Confirmation numaranızla siz de KCC resmi sitesinden kontrol etmelisiniz ki kazandığınızdan emin olunuz.