Aileye Bağlı Green Card K1-K3

abd-vize

ABD Vatandaşları Eş ,çocuk ,anne ,baba ve kardeşleri için Göçmen vizesi (Green Card) başvurusu yapabilirler. Green Card sahipleri ise eş ve çocuk için green card başvurusu yapabilir.
K1-K3 Vizesi ABD vatandaşlarının nişanlı ve eşleri için başvur
dukları vize türüdür.

ABD vatandaşları bu vizeyi

– Eşleri (IR-1/CR-1)

21 yaş altı çocukları (IR-2/CR-2) Not: 18 yaşından küçük çocuklara Göçmen Vizesi sonrası ABD’ye gittikten sonra hemen ABD Vatandaşlığı verilmektedir.

21 yaş üstü çocukları (F1/F3)

– Anneleri ve Babaları (IR-5)

– Kardeşleri (F4)

için Green Card almak üzere başvurabilir.

-Green Card Sahipleri

-Eşleri (F2A)

-21 yaş altı çocukları (F2A)

-21 yaş üstü bekar çocukları için başvurabilir.( F2B)

-ABD vatandaşlarının birinci derece akrabaları (21 yaşından küçük bekar çocuklar, eş, anne, baba) için kota veya limit yoktur, bu nedenle bekleme listesi de bulunmamaktadır.İşlemler yaklaşık 8-10 ay sürmektedir.

Aşağıda açıklanan “tercihli” kategorilerden birine giren akrabalar, her yıl verilebilecek vize sayısı limitlerine tabidir.

Birinci Tercih: ABD vatandaşlarının 21 yaşından büyük bekar oğulları veya kızları.

İkinci Tercih: (2A) LPR’lerin eşleri ve 21 yaşından küçük bekar çocukları; (2B) LPR’lerin 21 yaşından büyük bekar oğulları ve kızları.

Üçüncü Tercih : ABD vatandaşlarının evli oğulları ve kızları.

Dördüncü Tercih : ABD vatandaşlarının erkek ve kız kardeş

ABD K1 Nişanlılık Vizesi ve K3 Eş Vizesi

K1 Nişanlılık Vizesi:

ABD vatandaşları ile nişanlı olan kişilere ABD’ye gelmelerinden itibaren 90 gün içinde evlenmeleri koşuluyla verilen bir göçmen olmayan vize türüdür.

K3 Eş Vizesi :

Eğer bir Amerikan vatandaşı ile evli iseniz Amerika’ya göçmen olmayan kategoride bir vize alıp göçmenlik işlemlerinizin tamamlanması için Amerika içinde bekleyebilirsiniz. Bu tür vize K-3 olarak adlandırılır.

K-3 vizesine başvurabilmeniz için daha önce eşiniz adına bir göçmenlik dilekçenizin(I-130) yollanmış ve onaylanmış olması gerekmektedir.

ABD Aileye Bağlı Green Card ve K Nişanlılık Vizesi PROFESYONEL DANIŞMANLIK

-Şirketimiz ABD Vatandaşının Aileye bağlı Green Card vizesi (Eş,çocuk,anne,baba, kardeşler için) Green Card sahibinin Eşi,bekar çocukları ve ABD vatandaşlarının nişanlıları ve eşleri için K vizesi işlemlerinde 12 yıllık tecrübe ve uzmanlığımızla profesyonel danışmanlık hizmeti vermektedir.